Ostatni dzwonek za nami – koniec szkoły

W dużych placówkach zrezygnowano z tradycyjnej celebracji zakończenia roku szkolnego, mniejsze szkoły zaprosiły uczniów i rodziców na uroczyste rozdanie świadectw. Niezależnie od formy –wyczekiwany przez młodzież koniec nauki ogłoszono dziś w Szczercowie, Lubcu, Osinach i Chabielicach.
Wójt Krzysztof Kamieniak podkreślał wyjątkową trudność, jaką wspólnie pokonać musieli uczniowie, nauczyciele, ale też i rodzice, bowiem przed każdą z tych grup zdalny tryb nauki stawiał nowe wyzwania.
– Myślę, że ten egzamin zdaliśmy wszyscy – mówił uczestnicząc w uroczystości przygotowanej przez szkołę w Chabielicach wójt Krzysztof Kamieniak. – Niemniej liczę, że nowy rok szkolny oznaczać będzie realny powrót do szkoły, że we wrześniu przywitamy was w tych murach i wszystko będzie już jak dawniej.
W każdym z miejsc, w którym zabrzmiał dziś ostatni dzwonek, nie brakowało emocji, uśmiechów i podziękowań – dla nauczycieli i wychowawców, dla pań kucharek, dla wszystkich osób, które w jakimkolwiek stopniu włączały się w życie szkolnych społeczności. Były ciepłe słowa, kwiaty i słodkie upominki.
Przed nami wakacje, które szkoły jak zwykle wykorzystają na przeprowadzenie prac remontowych, z kolei dla młodzieży nastał czas beztroski i zasłużonej laby.
Życzymy wszystkim bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Przeczytaj również

Skip to content