Nikodem – pierwszy noworodek w 2024!

Nikodem Małecki to pierwszy noworodek z gminy Szczerców, który urodził się w 2024 roku. Chłopiec przyszedł na świat 3 stycznia o 12:10 w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Bełchatowie, dołączając do dwójki swoich starszych kolegów, którzy wyprzedzili go o kilka godzin. Dopiero dzień później, 4 stycznia personel bełchatowskiego szpitala przyjął poród pierwszej w tym roku dziewczynki.

Szczęśliwi rodzice małego szczercowianina to Ludwika i Bartek.

Mama na oddział położniczy trafiła już dzień wcześniej, jednak z narodzin syna mogła się cieszyć dopiero po kilkunastu godzinach. Zdrowy chłopczyk urodził się chwilę po dwunastej, ze słuszną wagą 4160 g i wzrostem 58 cm.

Imię dla pociechy wybrał tata! Nikodem to ich pierwsze dziecko. Cała rodzina jest już w domu, a w piątek, 12 stycznia, noworodka i dumnych rodziców odwiedził wójt Krzysztof Kamieniak. Wójt przekazał gratulacje i najlepsze życzenia, a także prezenty dla malucha oraz mamy i taty Nikodema.

Całej rodzinie serdecznie gratulujemy szczęśliwego rozwiązania! Życzymy dużo zdrowia!

Warto wspomnieć, że w 2023 roku urodziło się w naszej gminie 68 dzieci – w tym 34 dziewczynki i dokładnie tylu samo chłopców. W męskiej grupie zdecydowany prym wiodły maluchy o imieniu Ignacy (było ich pięciu), Franciszek i Oskar (po trzech) oraz Mikołaj, Antoni i Michał,  zaś wśród dziewczynek odnotowaliśmy aż trzy Marceliny, do których dołączyły Zuzie, Rozalie, Amelki, Laury i Maje.

 

Przeczytaj również

Skip to content