Gminne wsparcie dla Domu Dziecka

W Bełchatowie zainaugurował dziś działalność Dom Dziecka, placówka funkcjonująca do tej pory w Dąbrowie Rusieckiej (gm. Rusiec). Poprzednia siedziba mieściła się w budynku pochodzącym z lat 60-tych ubiegłego wieku, wymagała już dużych nakładów i gruntownej modernizacji. Od marca wychowankowie powiatowego Domu Dziecka mieszkać zatem będą w komfortowych warunkach w nowym miejscu.
Budynek usytuowano przy ulicy Czaplinieckiej, w sąsiedztwie basenu i lodowiska, wchodzących w skład Powiatowego Centrum Sportu. Nowa siedziba kosztowała 3,4 miliona złotych. 250 tysięcy przekazały też lokalne samorządy i fundacja PGE, pieniądze te wykorzystano na zakup wyposażenia.
– Rada Gminy Szczerców przychyliła się do pomysłu sfinansowania zakupów dla bełchatowskiego Domu Dziecka – mówi wójt Krzysztof Kamieniak. – Podczas czerwcowej sesji głosowano nad uchwałą o przekazaniu na ten cel z naszego budżetu dwudziestu tysięcy złotych. Wszyscy radni przychylili się do tego wniosku.
Na inaugurację nowej siedziby wójt Kamieniak zawiózł też specjalny voucher na zakup roślin i nasadzeń, które zostaną wykonane przed budynkiem w okresie wiosennym
– Tej zieleni jest tu na razie niewiele – mówi Jacenty Pajkert, dyrektor placówki. – Dlatego dziękuję za prezent, który wykorzystamy do ocieplenia wizerunku naszego najbliższego otoczenia.
Budowa trwała nieco ponad rok, budynek ma aż 470 metrów powierzchni użytkowej. To siedem samodzielnych pokoi z osobnymi łazienkami, kuchnia, jadalnia, pokój odwiedzin oraz salon do wspólnego spędzania czasu. Pamiętano także o zapleczu administracyjnym. Dom Dziecka zamieszkuje obecnie 14 wychowanków, są to dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat.

Przeczytaj również

Skip to content