Gminne Igrzyska Przedszkolaków 2022

Kolorowym przemarszem wszystkich uczestników rozpoczęła się ósma edycja Gminnych Igrzysk Przedszkolaków, na które stawiły się maluchy ze Szczercowa, Chabielic i Osin. Na linii startu odmeldowało się 12 drużyn o odlotowych nazwach okołoprzyrodniczych. Na początek, jak przystało na tradycyjne olimpijskie zawody, wspólnymi siłami odśpiewano okolicznościowy hymn.
Tegoroczne Igrzyska odbyły się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie oraz Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej w Chabielicach. Przy stoliku jurorów zasiedli: Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, Członek Zarządu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie Adam Baryła, przedstawicielki Rady Gminy Szczerców: Barbara Szczepanik oraz Marzena Małecka, przedstawicielka Publicznego Samodzielnego Ośrodka Zdrowia w Szczercowie Bożena Ratajczyk, Kierownik Referatu Oświaty Teresa Rosiak oraz jako gospodarz i przewodniczący składu sędziowskiego dyrektor Szkoły Podstawowej w Chabielicach Katarzyna Kucharska.
Dzisiejsze Igrzyska odbyły się pod nazwą „EKOprzedszkolaki zdobywają górskie szlaki”. Tym samym, podczas uroczystości poza pokonywaniem szczytów swoich fizycznych możliwości wśród zawodników, nie zabrakło występów uczniowskich „kapeli” góralskich. W iście górskiej scenerii mogliśmy podziwiać owieczki, górali i góralki, pracowite mrówki, biedronki w kropki oraz znany i lubiany na lokalnym rynku muzycznym duet rodzeństwa Kukuczków (nazwisko zobowiązuje). W główne role wcielali się przedszkolaki oraz uczniowie z klasy pierwszej i czwartej szkoły podstawowej z Chabielic.
Na zakończenie ogłoszono zwycięzców dzisiejszych zawodów. Gospodarze tym razem okazali się nie być nazbyt gościnni, ponieważ w grupie młodszej 3 i 4 – latków zwyciężyły „Słoneczka” z Chabielic, wśród 5 i 6 – latków wygrały drużyny „Żuczków” i „Chrząszczów” także z Chabielic. Zwycięzcy, choć na chwilę, mogli się poczuć jak starożytni olimpijczycy pozując do pamiątkowych zdjęć w tradycyjnych laurowych wieńcach. Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Szczercowie oraz Starostwa Powiatowego w Bełchatowie wszystkie placówki oświatowe oraz drużyny otrzymały nagrody rzeczowe i puchary. Na wszystkich uczestników, czyli przedszkolnych zawodników, kibiców oraz ich opiekunów czekały złote medale, bo pomimo końcowej klasyfikacji wszyscy bez wyjątku byli zwycięzcami i twórcami tejże jakże przyjaznej i gorącej atmosfery.

Przeczytaj również

Skip to content