Druhowie z Magdalenowa najlepsi w piłce nożnej

Niezwykle wyrównany poziom miał rozegrany dzisiaj Halowy Turniej Piłki Nożnej OSP Gminy Szczerców. W niedzielnych zawodach wystartowały cztery drużyny: OSP Borowa, Chabielice, Magdalenów i Szczerców, a ze startu w ostatniej chwili zrezygnowali druhowie z Osin. Grano po trzynaście minut, systemem każdy z każdym. I choć woli walki nie brakowało żadnej z drużyn, to sporo potyczek zakończyło się remisami, a o ostatecznej kolejności na podium zdecydować musiały bramki i wyniki spotkań bezpośrednich.
Finalnie turniej wygrała OSP Magdalenów, wyprzedzając Chabielice i Szczerców – poza podium zawody ukończyli druhowie z Borowej. Najlepszym strzelcem turnieju został Bartek Pietruszka (Magdalenów), zdobywając trzy bramki. Paweł Gryś (Szczerców) to najlepszy bramkarz niedzielnych zawodów – nie wpuścił żadnego gola, zaś najlepszym zawodnikiem uznano Adriana Kocha (Chabielice). Po raz pierwszy uhonorowano też najstarszego zawodnika turnieju – ta nagroda powędrowała do Piotra Pęciaka, druha OSP Szczerców. W uroczystej dekoracji uczestników turnieju wzięli udział przewodnicząca Barbara Szczepanik oraz wójt Krzysztof Kamieniak, który objął zawody Honorowym Patronatem.
Drużyna OSP Magdalenów reprezentować będzie naszą gminę na turnieju powiatowym, który rozegrany zostanie w Szczercowie na początku lutego.

Przeczytaj również

Skip to content