Zebrania w Kuźnicy Lubieckiej i w Stanisławowie Pierwszym

Krótko i na temat – tak podsumować można sołeckie zebranie w Kuźnicy Lubieckiej.
We wtorkowe popołudnie mieszkańcy zdecydowali tam o przeznaczeniu przyszłorocznego funduszu sołeckiego. Jak poinformowała sołtys Joanna Lisicka, Kuźnica Lubiecka w 2022 roku dysponować będzie kwotą blisko 24 tysiące złotych. Mieszkańcy zdecydowali, że pokryje ona w całości zakup urządzeń na plac zabaw dla dzieci.
Wójtowi Krzysztofowi Kamieniakowi przekazano też wniosek o zamontowanie fotopułapek w miejscach, gdzie w lasach podrzucane są śmieci. Mieszkańcy Kuźnicy Lubieckiej prosili również o oczyszczenie koryta rzeki.
Tego samego dnia zebranie odbyli mieszkańcy Stanisławowa Pierwszego. To sołectwo dysponuje większym funduszem – 26 tysięcy jest tu do wykorzystania jeszcze w tym roku, na 2022 przewidziano zaś ponad 45 tysięcy złotych.
Zgodnie z sugestią nowej sołtys, Haliny Węglarskiej, w najbliższym czasie dokupione zostanie wyposażenie kuchni, odmalowana zostanie świetlica, renowacji poddane zostaną ławki i plac zabaw. Na przyszły rok Stanisławów Pierwszy planuje zakup i montaż furtki ogrodzeniowej przy świetlicy, zakup tłucznia do remontu dróg, zakup siłowni zewnętrznej na placu zabaw oraz organizację imprez integracyjnych.

Przeczytaj również

Skip to content