VI Olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich

Za nami szósta już edycja „Olimpiady w konkurencjach nieolimpijskich”, której bohaterami było niemal stu dwudziestu uczestników, reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 1 i nr 8 w Bełchatowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ruścu, SP w Szczercowie, ZS-P w Woli Wiązowej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bełchatowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Rusieckiej.
Uczmy się tolerancji dla ludzkich niedoskonałości – mówił otwierając olimpiadę Andrzej Klimas, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Kuźnia Życzliwości” ze Szczercowa, organizator imprezy. – Tu nie chodzi o wynik, a o integrację, wspólną zabawę i tworzenie społeczności.
I rzeczywiście, choć przyznawane punkty i finałowe wyniki nie miały najmniejszego znaczenia, to emocji nie brakowało. Jak zawsze nie zabrakło muzycznej rozgrzewki, a dla każdego z uczestników przygotowano pamiątkowe medale
Wzorem lat poprzednich impreza odbywała się w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie, którego zarówno grono pedagogiczne jak i uczniowie brali czynny udział w organizacji Olimpiady.
– Zawsze chętnie będziemy was tu gościć – witał uczestników wójt Krzysztof Kamieniak.
Warto dodać, że organizację przedsięwzięcia, jako zadania publicznego adresowanego do osób niepełnosprawnych, wsparł samorząd Gminy Szczerców i Powiatu Bełchatowskiego – w dekoracji „olimpijczyków” wzięli udział starosta Dorota Pędziwiatr, przewodnicząca Rady Gminy Szczerców Barbara Szczepanik oraz wójt Krzysztof Kamieniak

Przeczytaj również

Skip to content