Udany występ szczercowskich badmintonistów

W sobotę 22 października przez prawie 10 godzin miłośnicy badmintona z różnych stron Polski rywalizowali w X Otwartym Turnieju Badmintona o Puchar Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka.

Zaraz po uroczystym rozpoczęciu turnieju przez wójta do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w grze pojedynczej.
W kategorii singla kobiet I miejsce zajęła zawodniczka z Tomaszowa Duczkowska Lidia, która w finale pokonała Szajowską Agatę z Wrocławia 2-0. Najniższy stopień podium wywalczyła Pruszyńska Ewelina (Olsztyn) wygrywając z Fidelak Weroniką 2-1.

W silnie obsadzonym singlu mężczyzn świetnie spisali się nasi zawodnicy. Rózik Marek, Ciechalski Arek i Osiński Maciek awansowali do ćwierćfinałów, a Rózik i Ciechalski wygrali zarówno ćwierćfinał jak i swoje półfinały i zameldowali się w meczu o I miejsce. Finał wygrał 2-1 Ciechalski Arek i po raz pierwszy stanął na najwyższym podium naszego turnieju. III miejsce zajął Jędrzejewski Marcin (Poraj) pokonując 2-1 Mielczarka Marcina z Sieradza.

W grze podwójnej pań zwyciężyły częstochowianki Sączek Anita/Warwas Justyna, II miejsce zajęły Duczkowska Lidia/Gradoska Iwona, a III Czajkowska Edyta/Jackowska Joanna.

Spośród męskich dwójek I miejsce wywalczyli Buliński Wiktor/Grzesiczak Paweł pokonując w finale 2-1 naszą parę Rózik Marek/Osiński Maciej. III miejsce zajęli Biegun Robert/Grzybowski Konrad wygrywając z parą Zawodziński Jarosław/Skóra Zbigniew 2-1.

Na zakończenie turnieju został rozegrany mikst, który zwyciężyło małżeństwo  Sączek Anita/Sączek Łukasz. II miejsce zajęła para Siadlak Patrycja/Jackowski Tomasz, a III Fidelak Weronika/Ciechalski Arkadiusz.

Zwycięzcy otrzymali z rąk Przewodniczącej Rady Gminy Szczerców p. Barbary Szczepanik pamiątkowe puchary i nagrody ufundowane przez Gminę Szczerców, GLKS Szczerców i firmę Wirex.