Sołectwa z dotacją od Marszałka Województwa Łódzkiego zakończyły realizację zadań

Sołectwa z naszej Gminy oficjalnie zamknęły projekty realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach grantów „Sołectwo na plus” oraz „Infrastruktura sołecka na plus”.

Sołectwo Podżar zrealizowało projekt pn. „Na świeżym powietrzu”. Dzięki dofinansowaniu zakupiono altanę ogrodową wyposażoną w stoły oraz ławki, która stanie się idealnym miejscem do odpoczynku oraz spotkań na świeżym powietrzu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 15.000 zł, co stanowi 100% kosztów całkowitych.

„Zakup wyposażenia dla sołectwa Stanisławów Pierwszy” to zadanie, w ramach którego sołectwo zakupiło grilla gazowego, patelnię elektryczną oraz stoły i ławki. Dotacja obejmuje 100% kosztów całkowitych, tj. 15.000 złotych.

W Kieruzelach zrealizowano projekt pn. „Zagospodarowanie terenu w Kieruzelach”. Dzięki wsparciu udało się zakupić namiot, grill gazowy, stoły oraz ławki. Wysokość dotacji to 15.000 złotych, które stanowi 100% kosztów całkowitych.

Sołectwo Niwy zrealizowało zadanie pn. „Zagospodarowanie terenu wiejskiego w Sołectwie Niwy”. Dotacja została przeznaczona na wykonanie dokumentacji projektowej na nowe elementy placu zabaw oraz zakup i montaż metalowych huśtawek (podwójnej i wagowej) wraz z tablicą, dzięki czemu udało się wzbogacić sołecką przestrzeń publiczną o nowe, bezpieczne i atrakcyjne wyposażenie dla dzieci. Dotacja obejmuje 100% kosztów całkowitych, tj. 15.000 złotych.

Sołectwo Szczercowska Wieś fundusze z dotacji przeznaczyło na zakup namiotów, ławek oraz grilla gazowego. Nowe wyposażenie to krok ku jeszcze lepszej organizacji imprez i integracji społeczności. Wysokość dotacji to 15.000 złotych, które stanowi 100% kosztów całkowitych.

Sołectwo Rudzisko zrealizowało zadanie pn. „Zakup wyposażenia do świetlicy”. 100% środków z dotacji, tj. 15.000 złotych, przeznaczono na zakup stołów oraz krzeseł.

Mieszkańcy Brzezia w ramach grantu „Infrastruktura sołecka na plus” zdecydowali o zakupie domku kontenerowego. Całkowity koszt projektu – 100.000 złotych, w całości pokryty został z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Przeczytaj również

Skip to content