Piknik Wojewódzki na „Wyspie”

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak zapraszają w piątek (15 lipca) na szczercowską „Wyspę”.
Piknik Województwa Łódzkiego potrwa od godziny 14.00 do 21.00. Przygotowane dla mieszkańców atrakcje są bezpłatne.
Imprezę poprowadzi Maciej Smoliński, prezenter PoloTV.
Na scenie wystąpią artyści z gminy Szczerców: śpiewająca młodzież, orkiestra dęta OSP Szczerców (16.00), OSP Magdalenów (16.30), kapela podwórkowa Chłopaki – Szczercowiaki (17.00) oraz Daria Kałużna (18.00).
O godzinie 18.30 zaplanowany jest występ artystów Teatru Wielkiego w Łodzi – solistki Aleksandra Borkiewicz i Olga Maroszek wraz z pianistą Pawłem Cłapińskim, a około godziny 20.00 zaprosimy na koncert grupy ABBA Cover.
Mocny punkt programu to degustacja potraw przygotowanych przez 12 KGW z gminy Szczerców – w kulinarnej zabawie pod nazwą „Regionalna potrawa wytrawna” wezmą udział koła z Niw, Osin, Dubia, Tataru, Szczercowskiej Wsi, Polowej, Załuża, Podklucza, Magdalenowa, Janówki, Stanisławowa Pierwszego i Szczercowa.
Dostępna też będzie „unijna strefa kulinarna”, w ramach której serwowana będzie wata cukrowa wyprodukowana z naturalnego cukru, pop corn, słodkie bułki, napoje z saturatora retro oraz tysiąc porcji przysmaków z grilla.
W strefie zabaw dla dzieci przewidziano dmuchańce, euro bunge, szachy XXL. Dla najmłodszych już od godz. 14.00 wystąpi Roko i Colino, znani z TV Silesia.
Podczas imprezy zapoznać się będzie można z ofertą wystawców związanych z funduszami europejskimi oraz instytucji wojewódzkich. Skorzystać też będzie można z prezentacji WORD z Piotrkowa i Sieradza (dostępny będzie symulator jazdy), a dla kibiców siatkówki swój sklepik uruchomi SKRA Bełchatów.
Gościem specjalnym będzie Artur Kozłowski, olimpijczyk z Rio – biegacz, lekkoatleta.
O godzinie 21.00, na wielki finał – „letnie kino” – zapraszamy na projekcję filmu „Jack Strong”. Pułkownik Ludowego Wojska Polskiego, Ryszard Kukliński, podejmuje współpracę z CIA. Działając pod pseudonimem Jack Strong, przekazuje Amerykanom informacje na temat Układu Warszawskiego…

Przeczytaj również

Skip to content