Remont pomostów na Świętych Ługach

Nowe pomosty drewniane i punkt widokowy na terenie Uroczyska Św. Ługi są już dostępne dla użytkowników. Jak podaje Nadleśnictwo Bełchatów, prace budowlane zostały zakończone i komisyjnie odebrane – nie pozostaje nic innego jak zaprosić wszystkich do korzystania.

Nowe obiekty są zlokalizowane na terenie ścieżki edukacyjnej, która przebiega wokół zbiornika wodnego. Na tym terenie w przeszłości istniały już podobne pomosty i wieża widokowa. Niestety warunki atmosferyczne i upływający czas sprawiły, że ze względów bezpieczeństwa Nadleśnictwo zmuszone było je rozebrać.

Teren Św. Ługów jest miejscem niezwykłym i bardzo często odwiedzanym. Z tego właśnie powodu podjęto decyzję o wybudowaniu nowych obiektów. Jak informują pracownicy Nadleśnictwa, prace rozpoczęły się już w styczniu tego roku.

Święte Ługi zostały włączone do sieci Natura 2000. Zbiorniki powstały w miejscu, gdzie niegdyś miejscowa ludność wydobywała torf. Jest to doskonały teren do uprawiania sportu, wycieczek rowerowych, spacerów, ale także relaksu. Bogactwo dzikich ptaków, zwierząt i roślin związanych z terenami błotnymi zachwyci z pewnością obserwatorów przyrody, fotografów, amatorów ornitologii czy botaniki.
Poniżej znajduje się mapa z zaznaczonymi obiektami turystycznymi oraz najbliższym miejscem postojowym. Mamy nadzieję, że znacznie ułatwi to Państwu zlokalizowanie ich w terenie.

źródło: https://belchatow.lodz.lasy.gov.pl/

Przeczytaj również

Skip to content