Mamy to! BO WŁ jest nasz!

Sukces, zgodnie z założeniami! – tak można podsumować głosowanie na Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego w odniesieniu do projektów, zgłoszonych przez mieszkańców gminy Szczerców.
Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził listę zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego „ŁÓDZKIE NA PLUS” na 2023 rok. Spośród 141 projektów w 2023 r. zrealizowane zostanie łącznie 112 zadań, w tym 10 wojewódzkich i 102 powiatowe.
Najwięcej głosów spośród propozycji o zasięgu powiatowym uzyskał nasz projekt „Wszyscy jesteśmy harcerzami” – organizacja zlotu harcerzy i zuchów powiatu bełchatowskiego. Oddano na niego aż 1455 głosów. Dla porównania, drugi w kolejności projekt zebrał głosów 1 113.
W grupie zadań o zasięgu wojewódzkim z głosami było nieco trudniej – zadanie: „Budowa interaktywnego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Szczercowie” uzyskało 1302 głosy, ale i tak znalazło się na liście uzupełniającej.
Przypomnijmy, w dniach 22 sierpnia – 9 września br. do rozmieszczonych w każdym powiecie naszego regionu urn do głosowania wrzucono łącznie 67 058 kart do głosowania.
Za każdy głos, zwłaszcza ten oddany na szczercowskie projekty, serdecznie dziękujemy – Państwa zainteresowanie potwierdza, że w budżecie obywatelskim jest moc!
W VI edycji BO „ŁÓDZKIE NA PLUS” największym zainteresowaniem cieszyły się projekty zadań o tematyce sportowej, upowszechniające kulturę i folklor regionu łódzkiego, ale i te o charakterze ekologicznym, turystycznym, prozdrowotnym czy z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

Przeczytaj również

Skip to content