Laptopy dla czwartoklasistów

Trwa realizacja rządowego programu „Laptop dla ucznia” – w jego ramach każdy uczeń IV klasy w kraju otrzyma na własność bezpłatnie laptopa. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań. Laptopy otrzymają uczniowie szkół publicznych oraz niepublicznych.

70 laptopów trafiło właśnie do gminy Szczerców, dziś otrzymali je najbardziej zainteresowani, czyli czwartoklasiści. W drodze jest jeszcze jedno urządzenie, które przekazane zostanie uczennicy pochodzącej z Ukrainy, dołączyła ona bowiem do szczercowskich uczniów już w trakcie trwania bieżącego roku szkolnego. Stosowne umowy przekazania na własność przenośnego komputera o wartości 2.885,56 PLN podpisywali dziś rodzice obdarowanych.

Program „Laptop dla ucznia” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji, którego celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych – przypomniał uczestniczący w przekazaniu sprzętu wójt Krzysztof Kamieniak. –  Zapewniamy uczniom równy dostęp do nowoczesnych technologii, wyrównujemy szanse i dajemy możliwość lepszego startu w przyszłość!

Pierwsza edycja programu będzie realizowana w roku szkolnym 2023/2024 i obejmie w całym kraju  blisko 400 tysięcy uczniów.

Przeczytaj również

Skip to content