Kolejna edycja „energetycznego tornistra”

Ponad połowa wakacji już za nami. I choć uczniowie w tym roku mają dłuższe wakacje, bo rok szkolny 2023/24 rozpocznie się wyjątkowo 4 września, to pora zająć się przygotowaniami. Ośmioro uczniów z gminy Szczerców ma już to jednak za sobą – wszystko za sprawą kolejnej edycji akcji „Energetyczny tornister”, prowadzonej przez koncern PGE.

Przypomnijmy – ze szkolną wyprawką przedstawiciele polskiego giganta energetycznego zawitali do nas po raz pierwszy w 2017 roku. Akcja pomocowa “Energetyczny tornister” została aktywowana po dwóch latach pandemii z inicjatywy spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej wybrano potrzebujące rodziny. Pierwszoklasiści z tych rodzin otrzymali piękne plecaki z wyprawką szkolną – w tornistrach znalazły się najpotrzebniejsze przybory szkolne, m.in. zeszyty, piórniki, kredki, farby, pędzelki, kolorowy papier i plastelina.

– Dzięki temu najmłodsi swoją przygodę ze szkołą rozpoczynają pełni pozytywnej energii – dodaje z uśmiechem wójt Krzysztof Kamieniak.

W tym roku z prezentami przyjechał do Szczercowa Sławomir Pabich, dyrektor techniczny KWB Bełchatów, który w ciekawy sposób przedstawił nie tylko historię, ale i najbliższą przyszłość bełchatowskiej odkrywki.  Mali beneficjenci „Energetycznego tornistra” mieli więc okazję zadawać pytania i poznać perspektywy, jakie są przed gminą, w której mieszkają.

 

 

 

 

Przeczytaj również

Skip to content