Gminne Igrzyska Przedszkolaków

 W Chabielicach po raz dziewiąty zorganizowano sportowe zawody dla dzieci w wieku przedszkolnym. Gminne Igrzyska Przedszkolaków, bo o nich mowa, odbyły się w tym roku pod tytułem “Na EKOfali”. Na sportowe szerokie wody wypłynęła rekordowa liczba zespołów – aż 14.
W sumie ponad 130 zawodników oraz kibiców zgromadziło się w chabielskiej hali. Było barwnie, (pod)wodnie oraz ekologicznie. Na linii startu stanęli reprezentanci wszystkich placówek oświatowych Gminy Szczerców. Drużynowych, (przed)szkolnych barw broniły przedszkolaki z Lubca, Osin, Szczercowa i oczywiście gospodarze z Chabielic.
Widzów rozgrzewały występy artystyczne dzieci ze szkoły w Chabielicach. Nad prawidłowością zawodów czuwali zaproszeni goście i jurorzy w jednej osobie: Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, Członek Zarządu Powiatu Bełchatowskiego Adam Baryła, Przewodnicząca Rady Gminy Szczerców Barbara Szczepanik, Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Marzena Małecka, Kierownik Referatu Oświaty Teresa Rosiak oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Chabielicach Katarzyna Kucharska. Opiekę medyczną zapewniła, jak zwykle profesjonalna, Bożena Ratajczyk- przedstawicielka Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczercowie.
Zawodnicy rywalizowali w sześciu sportowych, wyjątkowo ekologicznych konkurencjach. Walka o medale była zacięta i do samego końca ważyły się losy zwycięstwa. Choć w ocenie organizatorów nie o lokatę tu chodzi. Bo pamiętajmy, że sport to ważna sprawa, ale przede wszystkim dobra zabawa.
Wyniki w poszczególnych grupach i kategoriach wiekowych prezentują się następująco:
W kategorii 3 i 4 latki:
I miejsce- Delfinki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Szczercowie
II miejsce- Słoneczka ze Szkoły Podstawowej w Chabielicach
III miejsce- Ośmiorniczki ze Szkoły Podstawowej w Osinach
IV miejsce- Promyczki ze Szkoły Podstawowej w Chabielicach
W kategorii 5 i 6 latki:
I miejsce- Płaszczki ze Szkoły Podstawowej w Chabielicach
II miejsce- Stokrotki ze Szkoły Podstawowej w Lubcu
III miejsce- Żółwiki ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie
IV miejsce- Wiewiórki ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie
V miesjce- Żabki ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie,
W kategorii 6 latki:
I miejsce- Chrząszcze ze Szkoły Podstawowej w Chabielicach
II miejsce- Mali badacze ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie
III miejsce- Motylki ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie
IV miejsce- Pszczółki ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie
V miejsce- Kraby ze Szkoły Podstawowej w Osinach
Deszcz złotych medali i nagród popłynął dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Szczerców Krzysztofa Kamieniaka (który objął zawody honorowym patronatem) oraz Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Gratulujemy wszystkim drużynom, zawodnikom, kibicom i opiekunom za udział w IX Gminnych Igrzyskach Przedszkolaków i zapraszamy ponownie za rok na jubileuszową, dziesiątą edycję zawodów.

Przeczytaj również

Skip to content