Gmina kupiła volvo dla OSP Szczerców

Samorząd Gminy Szczerców zakupił nowoczesny samochód marki Volvo na potrzeby jednostki OSP ze Szczercowa. Uroczyste przekazanie i poświęcenie pojazdu odbyło się w środę, 11-go listopada.

– Druhowie ze Szczercowa odnotowują w ciągu roku średnio 160 wyjazdów – mówi wójt Krzysztof Kamieniak. – Większość zdarzeń, do których dysponowane są siły tej jednostki to kolizje i wypadki na obwodnicy lub drogach gminnych. Dobry, niezawodny, a przy okazji świetnie wyposażony samochód z pewnością przyda się naszym strażakom.

Auto kosztowało 720 tysięcy złotych, kwota ta w całości została pokryta z budżetu Gminy Szczerców. W tej cenie udało się kupić specjalistyczny pojazd z bogatym zapleczem akcesoriów.

– Dwa i pół tysiąca litrów wody, trzysta litrów piany – wylicza zalety nowego sprzętu Andrzej Jędraszek, komendant gminnych straży pożarnych. – Do tego ciężkie nożyce, rozpieraki, piły do cięcia stali i betonu. Poduszki pneumatyczne do podnoszenia pojazdów, a o wężach nawet nie wspominam, bo to oczywistość.

Volvo, które zakupiono dla OSP Szczerców, ma też agregat prądotwórczy, z prostownikiem wbudowanych bezpośrednio w instalację auta – nie ma więc możliwości, by samochód nie odpalił z powodu rozładowanego akumulatora.

W ostatnich latach dzięki staraniom Wójta i Rady Gminy takich zakupów dla gminnych jednostek OSP było więcej. W 2016 roku z OSP Bełchatów za 30 tysięcy nabyto średni samochód gaśniczy dla OSP Magdalenów. W 2017 dzięki pomocy wójta Kamieniaka pozyskano z KWB Bełchatów samochód dla OSP Osiny. W tym samym roku OSP Szczerców wzbogaciła się o nowego Opla Movano (125 tys. złotych). Rok później podobne auto Gmina zakupiła dla OSP Osiny (155 tys. złotych). W 2019 władze Gminy dopłaciły do średniego samochodu terenowego dla OSP Chabielice (240 tys. złotych).

Środowe przekazanie samochodu Volvo dla OSP Szczerców było też okazją do uhonorowania Krzysztofa Kamieniaka, wójta gminy Szczerców, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.
Odznaczenie to na wniosek druhów z gminy Szczerców przyznało wójtowi Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Przeczytaj również

Skip to content