Dobre wyniki szczercowskiej Salwy w Białymstoku

Zdjęcie przeedtswia zawodnika szczercowskiej Salwy, Mateusza ławniczaka z karabinkiem pneumatycznym
Członkowie Klubu Strzelectwa Sportowego SALWA Szczerców brali udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym. W Białymstoku młodzież w wieku do 15 lat z czterech województw (podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego i łódzkiego) rywalizowała ze sobą w celności oka i pewności ręki.
Nasze osiągnięcia:
🥇Mateusz Ławniczek – I miejsce w konkurencji Ksp (karabin sportowy) 3×20 młodzicy,
🥇Mateusz Ławniczek – I miejsce w konkurencji Kpn (karabin pneumatyczny) 40 młodzicy,
🥈Amelia Boruszak – II miejsce w konkurencji Psp (pistolet sportowy) 30+30 młodziczki,
🏅Amelia Boruszak – VI miejsce w konkurencji Ppn (pistolet pneumatyczny) 40 młodziczki.
Udział i podwójne zwycięstwo w tych mistrzostwach daje Mateuszowi wstęp na Mistrzostwa Polski Młodzików, które zapowiedziane są na 8-11 października br. we Wrocławiu. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na powtórzenie doskonałego wyniku!
W zawodach udział brali również Szymon Oborowski, Mateusz Wysocki i Iga Czaja, która dopiero przygotowuje się do kategorii młodzików i startowała poza konkurencją.
Klub SALWA Szczerców w rankingu klubów zajął podczas mistrzostw trzecie miejsce w ilości punktów zdobytych przez zawodników.
Strzelectwo sportowe jeszcze kilka lat temu uważane było w Polsce za niszowe hobby. Obecnie interesuje się nim coraz więcej osób i możliwy jest większy dostęp do broni, to zaś znacząco ułatwia rozwijanie pasji. Nie trzeba być ekspertem w tej dziedzinie i osiągać wybitnych wyników w zawodach, aby polubić ten wyjątkowy, choć wymagający sport i zacząć przygodę ze strzelectwem.
Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Sportowego SALWA Szczerców zaprasza wszystkich zainteresowanych do nowej siedziby Klubu na ulicę św. Floriana 10 A.

Przeczytaj również

Skip to content