Częstochowska w Szczercowie do rozbudowy

Nowa jezdnia, chodniki, a także zatoka autobusowa i oświetlenie drogowe – tak będzie po rozbudowie wyglądać odcinek drogi wojewódzkiej nr 483 w Szczercowie. W Zarządzie Dróg Wojewódzkich podpisano w czwartek umowę z wykonawcą na realizację tego zadania.
Inwestycja zakłada rozbudowę ulicy Częstochowskiej na odcinku niecałego kilometra, między ulicą Południową a skrzyżowaniem z drogą gminną. Wykonawca robót rozbuduje również skrzyżowania z drogami gminnymi, wykona nowe: zjazdy na posesję, kanał technologiczny i odwodnienie oraz przepusty. Przetarg na budowę wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego.
Cieszę się, że wiele moich zabiegów, spotkań, monitów i pism przyniosło skutek i w końcu, po wielu latach starań, doczekamy się remontu tego odcinka drogi 483 – podsumował wójt gminy Szczerców, Krzysztof Kamieniak. – Choć to droga wojewódzka, a nie gminna, to w trosce o bezpieczeństwo i komfort mieszkańców zrobiliśmy w tym kierunku bardzo wiele.
Wójt gminy Szczerców podejmował wielokrotnie starania o poprawę bezpieczeństwa na drodze 483. Mieszkańcy Kozłówek, Brzezia czy Stanisławowa podnosili kwestię konieczności budowy chodnika. Z kolei sama jezdnia nadaje się do gruntownego remontu.
Dlatego to przecież gminny samorząd, w ślad za prośbami, wysłał konkretne pieniądze – dodaje wójt Krzysztof Kamieniak.
Całość robót ma się zamknąć kwotą 4,3 mln, z czego połowa pokrywana jest właśnie z budżetu Gminy Szczerców. Gmina Szczerców przygotowała też i sfinansowała we własnym zakresie (kwotą 60 tys. złotych) pełną dokumentację techniczną tego przedsięwzięcia. Planowane zakończenie robót to 31 sierpnia 2021 roku.

Przeczytaj również

Skip to content