Woda niezdatna do spożycia – aktualizacja

‼️Sanepid nie odwołał przekazanego wczoraj komunikatu o niezdatności do spożycia wody z wodociągu Chabielice – Stanisławów, więc nadal obowiązuje zalecenie, by wody tej nie używać do celów spożywczych. ‼️
Wodę z wodociągu można stosować jedynie do spłukiwania toalet i mycia podłóg – nie nadaje się ona do spożycia czy pielęgnacji ciała nawet po przegotowaniu.
Procedura na czwartek, 15 września: w Szczercowie przy Domu Kultury OSP (ul. Mickiewicza 39) na czas trwania awarii zlokalizowany jest beczkowóz, z którego wodę zdatną do picia czerpać mogą mieszkańcy całej gminy – zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Ponieważ wodę czerpiemy ze źródła odległego o ok. 30 km może zdarzyć się, że chwilowo beczkowóz będzie nieobecny – czas na przejazd, zatankowanie i powrót do Szczercowa to ok. 2 godziny. Wodę można tu pobierać do godziny 21.00.
Ponadto na terenie całej gminy Szczerców prowadzona będzie dystrybucja wody pitnej z trzech beczkowozów, które przejadą przez każdą miejscowość. Kierowca beczkowozu stacjonował będzie w miejscu wyznaczonym przez sołtysa, a swoją obecność zasygnalizuje sygnałami dźwiękowymi.
Trasy przejazdu:
👉Beczkowóz 1 – Grudna, Zagadki, Magdalenów, Kuźnica Lubiecka, Lubiec, Rudzisko, Marcelów, Szczercowska Wieś, Kolonia Szczercowska, Dubie
👉Beczkowóz 2: Dzbanki, Kościuszki, Polowa, Borowa (mieszkańcy Krzyżówek odbierają wodę w Borowej), Kościuszki pod lasem, Brzezie, Bednarze, Niwy, Józefina, Żabczanka, Lubośnia, Trakt Puszczański, Szubienice, Podżar, Podklucze, Załuże
👉Beczkowóz 3: Leśniaki, Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi, Puszcza, Tatar, Janówka, Osiny, Kieruzele, Chabielice – po ukończeniu trasy w Chabielicach beczkowóz będzie tam dostępny do godz. 21.00
Dodatkowo w godzinach popołudniowych u sołtysów dostępna będzie woda butelkowana – dokładny czas podamy nieco później, kiedy transport dotrze już do gminy Szczerców.
Wodę butelkowaną pobieramy niezależnie od wody z beczkowozu – dla każdego mieszkańca przypada 5 litrów wody butelkowanej, zaś z beczkowozu każdy pobiera tyle, ile potrzebuje.
Z uwagi na to, że komunikat Sanepidu o niezdatności wody dotarł do Gminy wczoraj w godzinach popołudniowych, nie udało się w szybkim terminie dostarczyć butelkowanej wody w zakładanej ilości (5 litrów na osobę) – stąd chwilowe ograniczenie do 2,5 litra (po to, by każdy mieszkaniec otrzymał przynajmniej część wody butelkowanej), a stan wody butelkowanej jest obecnie uzupełniany.

Przeczytaj również

Skip to content