Zmiany w organizacji ruchu: droga Kamień ? Chabielice w remoncie

Zgodnie z zapowiedziami, w październiku czeka nas remont kolejnego etapu drogi powiatowej Kamień-Chabielice. Zmotoryzowani muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Długość całej drogi Kamień ? Chabielice to niespełna 6 kilometrów. Konstrukcja pozostałej do przebudowy podbudowy jezdni wykonana jest z fragmentów betonu, podzielonych dylatacjami w odcinkach kilku metrów.

Wykorzystana przed laty technologia sprawia, że betonowe płyty niewłaściwie przenoszą obciążenia, co powoduje poprzeczne pękanie nawierzchni bitumicznej. O naprawę drogi od lat prosili mieszkańcy naszej Gminy, zwracając uwagę na ryzyko uszkodzenia pojazdów i kłopoty z bezpiecznym przejazdem.

Przypomnijmy, Starostwo Powiatowe rozstrzygnęło już przetarg na wykonanie pozostałego do remontu odcinka o długości 4350 metrów. Prace rozpoczynają się w połowie miesiąca. Jezdnia na odcinku od skrzyżowania z drogami do Dębiny i Osiny aż do Chabielic będzie zamknięta dla ruchu. Objazd poprowadzony zostanie równoległą drogą technologiczną kopalni wzdłuż taśmociągów.

– Mieszkańcy Gminy Szczerców są bardzo zadowoleni z remontu tej drogi, bowiem wielu z nich dojeżdża nią do pracy. Cieszę się, że samorządy porozumiały się co do dofinansowania tej inwestycji, dzięki czemu w całości uda się ją wykonać ? mówi Krzysztof Kamieniak, Wójt Gminy Szczerców. – Dodam, że po zakończeniu remontu tej drogi mamy plan remontu również dalszego jej ciągu, biegnącego przez miejscowość Chabielice. W przyszłym roku przekazujemy środki na opracowanie dokumentacji, po czym wykonana zostanie przebudowa.

Koszt zaplanowanych w tym roku prac to ponad 3.800.000 złotych. Gminy Szczerców i Kleszczów przekażą pomoc finansową na to zadanie.

Przeczytaj również