Zdrowa i Aktywna Niedziela – Pomoc dla Kacperka

W niedzielę 23 października w Szczercowie odbyła się akcja pod hasłem ?Zdrowa i Aktywna Niedziela-Pomoc dla Kacperka?. W ramach imprezy promowano zdrowy styl życia, a także zbierano fundusze na wsparcie leczenia 4-letniego Kacperka, mieszkańca gminy Szczerców chorego na dystrofię mięśniową.

16

Szczercowską zdrową niedzielę poprzedził Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Wzięły w nim udział drużyny reprezentujące Szczerców i Zelów. W trakcie turnieju zbierano pieniądze na rzecz leczenia Kacpra, a po jego zakończeniu odbyła się licytacja piłki, z której udało się uzyskać kwotę 710 zł, którą również przekazano rodzicom chorego chłopca.

03

W niedziele 23.10. w szczercowskiej przychodni mieszkańcy gminy mogli skorzystać z bezpłatnych porad szeregu specjalistów, m.in. kardiologa, ortopedy, diabetologa, nefrologa, wykonać badania USG czy echo serca. Także w przychodni OL-Med w Szczercowie pacjenci wykonać mogli bezpłatne badania: echo serca oraz usg naczyń żylnych kończyn dolnych. W Domu Kultury Strażaka mieszkańcy gminy Szczerców mieli natomiast możliwość sprawdzenia poziomu cholesterolu, grubości tkanki tłuszczowej, zmierzenia ciśnienia czy sprawdzenia wzroku.

10

Wszystkim chcącym zadbać o dobrą formę i sylwetkę porad udzielał trener personalny Artur Kamieniak, a o dobry wygląd i samopoczucie, kosmetyczki i fryzjerki z terenu gminy. Swoje stoisko miała również Rada Rodziców przy SP w Szczercowie. W kąciku malucha można było wspomóc zbiórkę na rzecz Kacperka kupując książeczki i zabawki, z kolei na stoisku sołectwa Podklucze zaopatrując się w smaczne domowe wypieki.  Odwiedzając stanowisko GOK w Szczercowie akcję można było wesprzeć kupując wyroby rękodzielnicze, koktajle owocowe i warzywne oraz rozgrzewającą zupę dyniową. Swoje zdrowe i ekologiczne produkty prezentowała Rolniczo-Pracownicza Spółdzielnia Mleczarska w Szczercowie.

08

 

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szczercowie pokazali elementy umundurowania i wyposażenia policyjnego, a specjalnie z myślą o rodzicach nastolatków przygotowali walizkę umożliwiająca zapoznanie się z niedozwolonymi substancjami. Na stanowisku OSP Szczerców można było dowiedzieć się natomiast jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.  Podczas akcji ?Zdrowa i Aktywna Niedziela-Pomoc dla Kacperka? odbyły się pokazy ćwiczeń ogólnousprawniających dla dorosłych, zumbali oraz tańca w wykonaniu uczestników zajęć ruchowych i artystycznych odbywających się na terenie naszej gminy.

04

 

Na zlokalizowanym nieopodal placu targowym można było oglądać motocykle członków Klubu Motocyklowego Husaria Wieluń, którzy dodatkowo wsparli akcję także finansowo-kwotą 300 zł. przekazaną bezpośrednio rodzicom Kacperka, pokaz ratownictwa drogowego OSP Szczerców oraz spróbować swoich sił w jeździe w alkogoglach na torze przeszkód przygotowanym przez szkołę jazdy Jan Marciniak, Piotr Pęciak.

14

Akcje zakończyło profilaktyczne przedstawienie dla dzieci. Podczas imprezy środki na wsparcie leczenia Kacperka zbierało kilkunastu wolontariuszy ze Szczepu 18-tych Drużyn Harcerskich w Szczercowie. Zebrano kwotę 7996,28 zł oraz 150 koron czeskich i 2,80 euro. Środki te pomogą zastosować podczas leczenia Kacpra nowatorską metodę -Przeszczep Komórek Macierzystych. Koszt takiej terapii to ponad 120 tys. złotych.

13
Za wsparcie akcji serdecznie dziękujemy:

Klubowi Motocyklowemu Husaria Wieluń , Rolniczo Pracowniczej Spółdzielni Mleczarskiej w Szczercowie, Alchemia Urody& Drogeria Kosmetyczna Agnieszka Piotrowska, Magnolia – Solarium i Salon Kosmetyczny Magda Gryś , Salon Fryzjerski „Oliwia” Aleksandra Pacholczyk, Salon fryzjerski Marzena Małecka, Salon fryzjerski Violetta Frąckiewicz, Artur Kamieniak – Athletic Lifestyle Motivation , Zakład Optyczny Paweł Strzelczyk, Rada Rodziców przy SP w Szczercowie, Rada Rodziców przy Przedszkolu Samorządowym, nauczycielom i pracownikom Przedszkola w Szczercowie, Państwu B. i. Z. Fijałkowskim, Kwiaciarnia Huberoza Szczerców, OSP Szczerców, kierownikowi posterunku Policji w Szczercowie p. Damianowi Kucnerowi, Szkole Jazdy Jan Marciniak, Piotr Pęciak, Sylwii Łuźniak, Annie Panasiuk i Mateuszowi Szałańskiemu oraz wszystkim uczestniczącym w pokazach oraz oczywiście harcerzom z ?osiemnastki?.

Przeczytaj również