Zawodnicy ze Szczercowa zagrali na Narodowym!

Z imponującym rozmachem zaprezentował się badminton na PGE Narodowym. W sobotę 10.09.2016 r. w stolicy świętowano Narodowy Dzień Badmintona. Wśród 400 zawodników zgłoszonych do turnieju zameldowali się gracze ?GLSK Szczerców”. Na płycie stadionu zainstalowano na podeście kort centralny. Ale prawdziwe wrażenie robiło 50 pozostałych profesjonalnych kortów.

Na kortach można było podziwiać całą czołówkę reprezentacji Polski oraz tegorocznych olimpijczyków: Nadię Ziębę, Roberta Mateusiaka, Adriana Dziółko czy też Adama Cwalinę i Przemysława Wacha.

Ci ostatni zagrali mecz pokazowy z utytułowaną parą rosyjską Władimirem Iwanowem i Iwanem Sozonowem (Mistrzowie Europy 2014, mistrzowie All England 2016, 5 miejsce IO w Rio 2016). Po raz pierwszy został rozegrany Puchar Polski mężczyzn, w którym Hubal Białystok pokonał SKB Litpol – Malow Suwałki 3:0.

Gminę Szczerców reprezentowali zawodnicy “GLKS Szczerców” w trzech kategoriach: singiel kobiet – Marta Niewiadomska, singiel mężczyzn – Sebastian Niewiadomski oraz w deblu mężczyzn – Marek Rózik i Maciej Wiśniewski. Niestety zawodnicy ze Szczercowa zakończyli swój udział na rozegraniu meczów w swoich grupach. Jednak mają nadzieję, że doświadczenia zdobyte na tym turnieju zaowocują w przyszłości.

Jako jedyna do Szczercowa z turnieju z medalem wróciła Alicja Rózik (lat 10), która brała udział w Pucharze Dzieci ( zdobywanie sprawności: szybkości, zwinności, siły i skoczności).

Przeczytaj również

Skip to content