Zawalczmy o maszt i flagę – trwa głosowanie w projekcie „pod Biało-Czerwoną”

Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak serdecznie zaprasza wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „pod Biało-Czerwoną”.

Zasady są bardzo proste i wymagają jedynie poświęcenia niecałej minuty na oddanie głosu drogą elektroniczną. Jeśli uda nam się zebrać sto głosów, polski rząd sfinansuje zakup specjalnego masztu i flagi, która dumnie powiewać będzie na ziemi szczercowskiej.

Jeśli tych głosów zdobędziemy jednak więcej, to jest szansa, by we  wprowadzeniu flagi na maszt uczestniczył Premier Rządu RP, Mateusz Morawiecki – trzy gminy z największą ilością zebranych głosów mogą bowiem liczyć na wizytę Premiera.

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Bitwy, w której udział brali także szczercowianie – świadczy o tym pamiątkowa tablica, znajdująca się przy  ulicy 3 Maja, obok siedziby GOPS.

Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Aby oddać swój głos i wesprzeć Gminę Szczerców w zbiórce, wystarczy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i wypełnić krótką ankietę.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy, niezależnie od wieku.

Pokażmy, że Szczerców i cała gmina ma wielką moc. Niech Biało-Czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercu naszej małej Ojczyzny!

Obraz przedstawia plakat promujący akcją rządową "Pod Biało-Czerwoną"

Przeczytaj również