Zakończenie ALPSK

Z końcem maja zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Kobiet. W lidze, która trwała od października 2015 roku wzięło udział 5 drużyn: Czarni Szczerców, Siatkarz Drużbice, Omega Kleszczów, Libero Pajęczno i Akademia Siatkówki Zduńska Wola. Po rozegraniu rundy zasadniczej (mecz i rewanż) o awans do finału nasz zespół zmierzył się z Omegą Kleszczów. W spotkaniach do dwóch wygranych meczów Czarni ulegli 1:2. W drugiej parze Zduńska Wola pokonała Libero Pajęczno. W finale ligi Zduńska Wola wygrała  z Omegą, a miejsce III zajął szczercowski zespół, który pokonał Libero Pajęczno (3:1, 3:2).

Na zakończenie cyklu rozgrywek został rozegrany Puchar Ligi. Zwycięzcą został zespół Zduńskiej Woli, a nasze siatkarki zajęły II miejsce.
Wszystkie zespoły uczestniczące w lidze otrzymały pamiątkowe puchary i medale. Były też nagrody indywidualne dla najlepszych zawodniczek. W drużynie Czarnych otrzymała ją Angelika Jabłoniak. Organizatorem ALPSK był LUKS Czarni Szczerców.

10

Skład zespołu Czarni Szczerców: Sylwia Szczepanik, Weronika Kuniewska, Justyna Wawszczak, Kalina Siewiera, Karolina Kowalska, Magdalena Mateusiak, Katarzyna Dłubak, Angelika Jabłoniak, Patrycja Chorzewska, Sylwia Rogut, Justyna Stępień, Aleksandra Kałużna, Anita Kazimierczak, Karolina Papuga, Renata Pluskota. Trener: Jacek Koperski.