Zajęcia ogólnorozwojowe dla osób 60+

We wrześniu br. dla osób w wieku 60+ zostaną uruchomione bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki, ćwiczeń poprawiających cechy motoryczne z uwzględnieniem zagadnień układu krążenia, oddechowego itp.  Będą się one odbywać w hali sportowej w Szczercowie, ul. Piłsudskiego 66 (siłownia) 2x w tygodniu (poniedziałek i piątek w godz. 16.30-17.30) pod okiem fizjoterapeuty p. Anny Panasiuk.

Gmina Szczerców jako jedna z 25-ciu jednostek województwa łódzkiego zakwalifikowała się do projektu realizowanego przez Łódzką Federację Sportu, którego w całości ŁFS finansuje poprzez środki uzyskane z Samorządu Województwa Łódzkiego. Ideą projektu „Łódzkie dla aktywnych seniorów” jest organizacja i prowadzenie systematycznych zajęć rekreacyjno-sportowych dla grupy osób w wieku sześćdziesięciu i więcej lat życia. Projekt zakłada możliwość aktywizacji ruchowej, która wpłynie na polepszenie samopoczucia oraz stanu zdrowia osób korzystających ze zorganizowanej formy zajęć rekreacyjno – sportowych.

Zapisów można dokonywać osobiście w referacie sportu, rekreacji i turystyki, ul. Piłsudskiego 66 (hala sportowa), pok. nr 19 do momentu utworzenia 15-sto osobowej grupy.
(JP)

Przeczytaj również