Wspaniały koncert, wspaniała okazja…

W niedzielę zainaugurowaliśmy szczercowskie obchody Dnia Papieskiego – mamy nadzieję, że impreza, która po raz pierwszy odbywała się u nas, na stałe wejdzie do kalendarza gminnych uroczystości. W hali sportowej przy ulicy Piłsudskiego 66 wystąpiły dzieci z terenu naszej gminy, które przedstawiły piosenki ilustrujące życie Papieża Polaka. Na scenie podziwiać mogliśmy chór Szkoły Podstawowej im. księdza Józefa Baranowicza w Szczercowie, który do występu przygotował Marcin Pawlikowski, nauczyciel muzyki. Wiodących głosów użyczyła Marika Markowiak, Zofia Sztuk i Amelia Ziółkowska.

W drugiej części spotkania wystąpiła Monika Kuszyńska, była wokalista łódzkiego zespołu Varius Manx, która od czasu wypadku samochodowego w 2006 roku, porusza się na wózku inwalidzkim, ale nie przerwała swojej kariery estradowej. Monika Kuszyńska była ambasadorem organizowanych w 2016 roku w Krakowie  Światowych Dni Młodzieży.

Dopełnieniem występów artystycznych były popisy naszych cukierników, którzy dla wszystkich obecnych zaproponowali papieskie kremówki. Pod każdym względem było zatem smacznie, a nam pozostaje czekać na kolejna edycję Dnia Papieskiego, za rok.

Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna na naszym profilu na portalu Facebook – kliknij TUTAJ.

 

 

Przeczytaj również