Wokół Tatr – dla harcerzy

Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia rowerowej wyprawy „Wokół Tatr – dla harcerzy”, w którą wyruszy dwóch mieszkańców naszej gminy. Niecodziennego zadania podjęli się Kazimierz Grabowski i Bogdan Trzciński, którzy ze Szczercowa popedałują na rowerach na południe kraju, okrążą Tatry i wrócą do domu. Akcja ma na celu nie tylko popularyzację gminy Szczerców, ale też zbiórkę pieniędzy dla 18 DH ze Szczercowa.

Kazimierz Grabowski ma 53 lata, jest emerytem. Mówi o sobie, że jest entuzjastą jazdy na rowerze, pływania i wędrówek po górach. Poprzedniego lata uczestniczył w charytatywnej wyprawie na rzecz niepełnosprawnego Franka i dojechał szczęśliwie rowerem z Bełchatowa na Hel. Obecnie, pedałując wokół Tatr wraz z Bogdan Trzcińskim, pozyskują od sponsorów środki na działalność szczercowskich harcerzy.

Bogdan Trzciński ma lat 46, jest żonaty, a dwójka jego dzieci to harcerze. Wraz z rodziną mieszka w miejscowości Kościuszki, pracuje w KPP Bełchatów; wcześniej przez 13 lat był dzielnicowym Posterunku Policji w Szczercowie. Wśród zainteresowań wymienia sport, historię oraz wędrówki po górskich szlakach.

Trasa wyprawy przewiduje noclegi u zaprzyjaźnionych rodzin w Piotrowicach koło Zatora i w Łapszach Wyżnych za Nowym Targiem. Na Słowacji przerwa noclegowa będzie zależała od kondycji rowerzystów i nie jest jeszcze ustalona.

Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak ufundował specjalne stroje kolarskie, w których podróżować będą nasi cykliści, a relację z ich przejazdu wokół Tatr będzie można od czwartku śledzić na gminnym profilu fejsbukowym.

 

 

 

Przeczytaj również