Wigilijne spotkanie osób starszych i samotnych

W piątkowe popołudnie, 21 grudnia, Domu Kultury OSP w Szczercowie odbyła się symboliczna wieczerza wigilijna dla osób starszych i samotnych. Takie spotkania organizowane są w naszej gminie od lat, a bierze w nich udział blisko stuosobowa grupa mieszkańców. Jak zawsze w gościnnej Sali OSP zjawiły się również władze Gminy, księża oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Był opłatek i tradycyjnie zastawiony wigilijny stół, a uroczystości rozpoczęła modlitwa poprowadzona przez księży z gminnych parafii oraz życzenia od Wójta, Krzysztofa Kamieniaka.

– Dobrze Państwa tu widzieć – cieszył się Wójt Kamieniak z wysokiej frekwencji na spotkaniu. – To znak, że czujemy potrzebę spotkań w gronie przyjaznych, życzliwych osób. To także dowód na to, że mamy w gminie Szczerców wspaniałą atmosferę i otwartych mieszkańców. Życzę Wam wielu bożych błogosławieństw i pomyślności w Nowym Roku.

Tradycją wigilijnych spotkań jest wspólne kolędowanie – tak było i tym razem. Ton nadawała niecodzienna grupa wokalna, złożona z Wójta, Radnych oraz Sołtysów.

Wigilijne spotkanie osób starszych i samotnych nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie gminnych strażników oraz druhów z naszych jednostek OSP. Dzięki nim uczestnicy spotkania mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego na tę okazję transportu.

 

Przeczytaj również