To był weekend świętojańskich atrakcji

Było głośno i radośnie, dokładnie tak jak powinno być podczas świętojańskiego weekendu – sobota i niedziela na szczercowskiej Wyspie zgromadziły tłumy mieszkańców spragnionych dobrej zabawy. Wszystko za sprawą atrakcyjnego programu imprezy, na którą po wielomiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, zaprosił wójt Krzysztof Kamieniak i Rada Gminy Szczerców.

Rozpoczęliśmy od tanecznego pokazu grupy B2B Crew, zaraz później odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Królową i Królem jury wybrało Oliwię i Bartosza i to właśnie ta para poprowadziła korowód nad Widawkę, gdzie wianki wypuszczono na wodę.

Zaraz później sceną zawładnął Kabaret Skeczów Męczących, który zaprezentował swój najnowszy program – sądząc po gromkich śmiechach przypadł on publiczności do gustu. Kabaret Skeczów Męczących zagościł u nas dzięki Stowarzyszeniu Na Skrzydłach Marzeń, które pozyskało grant na zorganizowanie imprezy o charakterze kulturalnym. Po smutnych miesiącach dystansu społecznego zaproszenie do Szczercowa kabaretu okazało się strzałem w dziesiątkę.

Organizatorzy zadbali też o najmłodszych: przygotowano dla nich szereg atrakcji oraz dmuchańce, których oblężenie trwało do późnego wieczora. O to, by najmłodsi się nie nudzili, dbała Ola Lont i fundacja ORI. Malowanie buziek, zaplatanie warkoczyków, przeciąganie liny i zabawy dla całych rodzin – dla każdego coś miłego.

Nieco starszych wziął pod opiekę DJ Mario, serwując porcję wakacyjnych hitów, przy których przetańczyliśmy do 22.00, kiedy to pod sceną szczercowskiej Wyspy zaparkował Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem „Mantikora” z Opola. Półgodzinny spektakl zatytułowany „Noc Kupały” znakomicie wpisał się w klimat imprezy i wywołał burzę oklasków.

Nieoceniony DJ Mario zakończył imprezę nieco po północy.

W niedzielę na szczercowskiej Wyspie niepodzielnie panowały motocykle, ryk silników i zapach spalin – a to za sprawą Pikniku Motocyklowego, połączonego z charytatywną zbiórką środków na leczenie małego Adasia Domańskiego, chorującego na porażenie mózgowe.

Do Szczercowa zjechało kilkaset maszyn małych i dużych, o różnej mocy i pojemności silnika. Były pojazdy zabytkowe, ścigacze, choppery oraz motocykle i samochody znane z czasów PRL. Mieszkańcy gminy wykorzystali piękną pogodę i tłumnie pojawili się na Wyspie, by obserwować konkurs na najgłośniejszy wydech czy najwolniejszy przejazd motocyklem. To oczywiście nie wszystkie atrakcje – można było popływać kajakiem, swoje największe przeboje zagrała orkiestra dęta OSP Szczerców, a z krótkim recitalem wystąpiła znana z telewizyjnego show The Voice Senior, mieszkanka Zbyszka, Teresa Mikuta. Uczestnikom dyskotekowe hity serwował DJ Manki, a druhowie z jednostki w Szczercowie zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego.

Pierwszy piknik motocyklowy za nami – w zgodnej ocenie organizatorów, uczestników i gości z różnych części Polski, którzy przyjechali do nas zaprezentować swoje maszyny – impreza powinna na stałe wpisać się do naszego kalendarza.

Zapraszamy na gminny profil na portalu Facebook – zamieszczamy tam fotorelację z wydarzenia.

 

Przeczytaj również