W dobrym zdrowiu na Święta – życzenia od Wójta i Rady Gminy

Szanowni Mieszkańcy,

niemal dokładnie rok temu życzyłem Państwu wszelkiej pomyślności i pogody ducha na nadchodzący, wielkanocny czas. Niewiele osób zdawało sobie wtedy sprawę, jak trudno będzie opanować rozpędzającą się pandemię koronawirusa i jak wiele komplikacji przyniesie ona w kolejnych miesiącach. Jej niszczące skutki odczuliśmy chyba wszyscy. Wciąż obowiązują obostrzenia sanitarne, nakaz zakładania maseczek w miejscach publicznych, czy dokuczliwy – zwłaszcza wiosną i latem – zakaz organizowania imprez plenerowych.
Ale nie znaczy to, że powinniśmy porzucać nadzieję. Nasza przychodnia zdrowia przystąpiła do szczepień seniorów, cały proces przebiega sprawnie, a zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów ogranicza nam jedynie ilość dawek, jakie otrzymujemy z Centrali Rezerw Materiałowych. Niemniej szczepienia się odbywają, a my, jako społeczność, z każdym tygodniem nabieramy grupowej odporności. Ta pandemia musi się wreszcie zakończyć!

Przed nami kolejne Święta, które swym charakterem różnić się będą od tych znanych z przeszłości. Wierzę, że podzielacie Państwo moją nadzieję, że to już ostatnia Wielkanoc, którą część z nas spędzać musi samotnie, z dala od rodziny czy przyjaciół. Chciałbym tą drogą przekazać Państwu szczere życzenia zdrowia; pragnę też zapewnić, że jako Wójt Gminy Szczerców dokładam wszelkich starań, by nasza Gmina, podległe mi jednostki oraz cała nasza społeczność w jak najmniejszym stopniu odczuły negatywne skutki sytuacji, z którą boryka się cały kraj, Europa i reszta świata.

Rada Gminy Szczerców zaaprobowała projekt budżetu na 2021 rok, mamy więc mocne fundamenty do budowania dobrych warunków bytowych dla nas i kolejnych pokoleń, które mieszkać będą na tym terenie. To właśnie z myślą o naszych dzieciach uruchomiliśmy kolejne środki finansowe na pomoc w zakupie ekologicznych źródeł energii. Dzięki temu zwiększy się grupa rodzin, które pożegnają „kopciuchy”, a jakość powietrza na terenie Gminy ulegnie poprawie. To strategia małych kroków, ale właśnie dzięki takim działaniom, polegającym na przemyślanym gospodarowaniu gminnymi pieniędzmi, osiągniemy zamierzony efekt. Prowadzimy też szereg zadań inwestycyjnych, takich jak remonty dróg, sieci kanalizacyjnych czy pozostałej infrastruktury, służącej na co dzień każdemu z nas.

Gmina Szczerców działa bez zarzutu, czego potwierdzeniem jest otrzymanie w tym roku prestiżowego tytułu „Wzorowej Gminy”, przyznawanego przez Forum Ekspertów. Nasz samorząd wziął udział w tym ogólnopolskim projekcie i uzyskał potwierdzenie trafności podejmowanych decyzji w sferze oświaty, ochrony zdrowia czy inwestycji w infrastrukturę. To efekt partnerskich relacji pomiędzy Radą Gminy a Wójtem, a szczególnie spójnej polityki opartej na dbałości o interesy mieszkańców. Oceniający nas wizytatorzy mówili również o znakomitej współpracy ze środowiskiem przedsiębiorców, tworzących na terenie Gminy Szczerców miejsca pracy.

Cieszę się, że nasza praca znajduje odzwierciedlenie również i w takich laurach, że dobrze wypadamy na tle innych gmin, zarówno wiejskich, jak i miejskich. Tytuł „Wzorowa Gmina” zobowiązuje jednak do dalszego rozwoju, dlatego traktujemy go jako miłe urozmaicenie w codziennej pracy i – jak każdego dnia – sumiennie wykonujemy swoje obowiązki.
Przed nami jednak chwila świątecznego oddechu. Wykorzystajmy ten czas dla siebie, dla rodziny, ale również na refleksję o Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. Dobro odradza się – zawsze, niezależnie od przeciwności losu. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w tych trudnych czasach.

 

Krzysztof Kamieniak
Wójt Gminy Szczerców

 

 

Przeczytaj również