VIII Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców

W niedzielę 9 grudnia odbyły się VIII Otwarte Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców. Wzięła w nich udział rekordowa liczba uczestników. Do rywalizacji przystąpiło 35 szachistów. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, czas gry na zawodnika 15 minut.

DSCN9765

W kategorii open zwyciężył Bludnik Dawid z Łasku. II miejsce zajął  Plutecki Grzegorz (Strzałków), a najniższy stopień podium wywalczyła Świtała Karina z Sieradza.

Spośród uczestników do lat 15-stu najlepszą dziewczyną okazała się Świtała Karina, a tuż za nią uplasowała się Góźdź Sylwia z z Gorzkowic. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Jeż Konrad z Gorzkowic.

DSCN9773

W kategorii przeznaczonej dla zawodników z terenu gminy Szczerców zwyciężył Stępiński Tomasz, wyprzedzając Wrońskiego Andrzeja (II miejsce) i Piotrowskiego Piotra (III miejsce). Wszyscy trzej, to debiutanci w naszym turnieju szachowym. W klasyfikacji open zajęli wysokie V, VI i X miejsca.

DSCN9778

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi, które wręczył wójt gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, a wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety promujące naszą gminę.