VII Charytatywny Bal Przedsiębiorców

W sobotę odbył się Charytatywny Bal Przedsiębiorców Gminy Szczerców – była to już siódma edycja imprezy, podczas której zbierane są środki przeznaczone na wsparcie organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy.
W roli gospodarzy, jak co roku, wystąpili Wójt Krzysztof Kamieniak i Przewodnicząca Rady Gminy Szczerców Barbara Szczepanik. Warto dodać, że uroczystość to nie tylko okazja do wspólnej zabawy i integracji, ale i do podziękowania za bardzo dobrą współpracę pomiędzy lokalnym biznesem a samorządem. Uczestnicy balu ponownie stanęli na wysokości zadania – ze sprzedaży „cegiełek” uzyskano bowiem rekordową kwotę 28.806,55 zł.!
Podczas poprzedniej edycji Balu dzięki życzliwości uczestników zebrano kwotę 25.451,00 zł. W całości została ona przeznaczona na organizację atrakcji dla dzieci z terenu gminy Szczerców podczas ubiegłorocznych wakacji: środki te przede wszystkim pozwoliły na zorganizowanie dwutygodniowego cyklu zajęć artystyczno- edukacyjnych pod wspólnym hasłem „Radosne wakacje w Gminie Szczerców”, obejmującego zarówno zajęcia stacjonarne, gry i zabawy animacyjne, warsztaty kulinarne i artystyczne, jak i wyjazdy do zagrody edukacyjnej Stefanówka na warsztaty ”Kuc Walijski – mój przyjaciel” oraz ”Ścieżka jajka”, wyjazd do Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, wyjazd do ZOO i Orientarium w Łodzi, a także wyjazdy do kina i figloraju.

Przeczytaj również

Skip to content