VI Mistrzostwa Szachowe o Puchar Wójta Gminy Szczerców rozstrzygnięte

W niedzielę 11 grudnia 30-stu uczestników już po raz szósty rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Szczerców w turnieju szachowym. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo 15 minut na zawodnika. W kategorii open zwyciężył Rafał Brodacki z Sieradza, który wygrał 6 spotkań. II miejsce z dorobkiem 5,5 pkt. zajął Marek Zychowski ze Sparty Lubliniec, a najniższy stopień podium zajął Andrzej Woźniak z Wieruszowa.

dscn2808_jzzpl

W kategorii Gmina Szczerców zwyciężył Sylwester Olejniczak zdobywając 4 pkt. , II miejsce zajął Jarosław Piotrowski także z dorobkiem 4 pkt., a III przypadło Zygmuntowi Wojciechowskiemu, który również zgromadził 4 pkt. (o kolejności  tej trójki decydował wskaźnik systemu Buchholza). Nasi najlepsi zawodnicy zajęli miejsca od 11 do 13 w kategorii open. Wyróżniono również młodzież startującą w turnieju. W kategorii do lat 15 statuetkę za najlepszy wynik otrzymał Bartek Jarzębski z Gorzkowic, a statuetka dla najlepszej zawodniczki powędrowała do Karoliny Kurzyńskiej ze szczercowskiego gimnazjum. Upominki otrzymali też uczestnicy, którzy byli w wieku poniżej 10 lat. Najmłodszy z nich to Czarek Gala z Gorzkowic, który ma 6 lat i jak twierdzi od 3 lat gra w szachy?
dscn2830_jzzpl
Puchary i nagrody rzeczowe wręczał Wójt Gminy Szczerców – Krzysztof Kamieniak oraz członek Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu – Krzysztof Drzazga.

Wyniki zawodów: klasyfikacja-końcowa