V Charytatywny Bal Przedsiębiorców

W sobotę odbył się Charytatywny Bal Przedsiębiorców Gminy Szczerców. Była to już piąta edycja imprezy, której głównym celem jest zbiórka pieniędzy, wykorzystywanych następnie do organizacji letniego wypoczynku dla dzieci. Warto odnotować, że wśród uczestników znaleźli się nie tylko przedsiębiorcy z naszej gminy, nie brakowało bowiem gości z terenu powiatu bełchatowskiego, od lat wspierających nasz samorząd.

Sobotni wieczór stał się zatem znakomitą okazją do podziękowania wszystkim firmom za wspomaganie inicjatyw na rzecz mieszkańców gminy oraz za dobrą współpracę. W sposób szczególny podziękowano przedsiębiorcom, którzy w 2019 r. wspierali różnego typu przedsięwzięcia organizowane przez samorząd gminny, a przede wszystkim współfinansowali organizację zeszłorocznych Dni Gminy Szczerców i Dożynek Gminnych.

Aż 6 firm uhonorowanych zostało pamiątkowymi statuetkami, które wręczyli Przewodnicząca Rady Gminy Szczerców Barbara Szczepanik oraz Wójt Gminy Szczerców  Krzysztof Kamieniak.

Dwa wyróżnienia przypadły firmom TOMASZ OCHOCKI MECHANIKA POJAZDOWA oraz ELBUD BEŁCHATÓW SP  Z.O.O.

Dwa Brązowe Serca wręczono Grzegorzowi Różyckiemu z firmy  PU SAMI SWOI oraz Włodzimierzowi Hynkowi z firmy Bomii Serwis.  W tym roku Srebrne Serce trafiło do firmy  WIREX Sp. z o.o., zaś najokazalsze Złote Serce powędrowało do firmy SANEL Spółka jawna .

Podczas zeszłorocznej edycji Balu dzięki życzliwości uczestników zebrano rekordową kwotę  26 810 zł, która w całości została przeznaczona na organizację atrakcji dla dzieci z terenu gminy Szczerców podczas wakacji . Środki te przede wszystkim pozwoliły na zorganizowanie atrakcyjnego  dwutygodniowego cyklu zajęć artystyczno- edukacyjnych pod wspólnym hasłem  „Radosne wakacje w Gminie Szczerców”.  W ramach cyklu w różnego typu bezpłatnych zajęciach stacjonarnych i wyjazdowych wzięła udział grupa 40 dzieci z terenu całej gminy Szczerców. Dzieci odwiedziły m.in. ZOO Safari w Borysewie, Jurapark w Krasiejowie, Zamek i Park Eksperymentów Fizycznych w Ogrodzieńcu, były w kinie, kręgielni, figloraju, brały udział w zajęciach artystycznych i animacyjnych.

W sobotę darczyńcy byli jeszcze bardziej hojni – po podliczeniu okazało się, że sprzedaż cegiełek zamknęła się kwotą 27.565,14 zł. Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również