Uroczysta wieczerza wigilijna

Uroczysta wieczerza wigilijna

Ponad sto osób z terenu gminy Szczerców wzięło udział w wieczerzy wigilijnej dla osób starszych i samotnych. Uroczystość odbyła się 21 grudnia w Domu Kultury OSP w Szczercowie. W spotkaniu uczestniczyli także Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak, księża, radni, sołtysi oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych. Wydarzeniu towarzyszyła, wyjątkowa, pełna rodzinnego ciepła atmosfera.

img_2790

Po życzeniach świątecznych złożonych przez Wójta Krzysztofa Kamieniaka i modlitwie poprowadzonej przez duchownych z parafii w Szczercowie i Chabielicach-ks. Zenona Miksę, ks. Konrada Wojnę i ks. Stanisława Haładaja uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem oraz wspólnie zasiedli przy tradycyjnym wigilijnym stole. Specjalnie przygotowany na tę okazję, świąteczny program artystyczny przedstawili wychowankowie koła muzycznego GOK- Zosia Sztuk, Marika Markowiak, Natalia Stanisławska i Amelia Ziółkowska. Nie mogło zabraknąć również wspólnego kolędowania. Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy i Gdy się Chrystus rodzi ? te trzy tradycyjne kolędy z towarzyszeniem uczestników wigilii wykonał zespół wokalny złożony z sołtysów z terenu gminy Szczerców.

img_2731

Należy podkreślić, że organizacja tego wyjątkowego wydarzenia nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób i instytucji, którym należą się gorące podziękowania, m.in. dzięki pomocy druhów z jednostek OSP w Szczercowie, Chabielicach, Osinach, Borowej i Magdalenowie oraz Straży Gminnej uczestnicy spotkania mogli skorzystać ze specjalnie zorganizowanego na te okazję transportu.

Przeczytaj również

Skip to content