Udany piknik – 3 sołectwa z grantami od marszałka

W czwartkowe popołudnie w Zelowie odbył się piknik rodzinny Lato z Funduszami Unijnymi. Impreza organizowana przez Marszałka Województwa Łódzkiego okazała się niezwykle owocna dla gminy Szczerców – Koło Gospodyń Wiejskich z Załuża wygrało konkurs kulinarny i zgarnęło główną nagrodę pieniężną, a wspierani przez wójta Krzysztofa Kamieniaka sołtysi sołectw Lubiec, Magdalenów i Dubie z rąk wicemarszałka Zbigniewa Ziemby i radnego Sejmiku Wojewódzkiego Dariusza Roguta otrzymali granty na realizowane przez siebie zadania – każdy na kwotę 10 tysięcy złotych.
Uczestnikom pikniku przypadły do gustu potrawy przygotowane przez obie nasze reprezentacje – bo oprócz KGW Załuże w konkursie wystartowały też gospodynie z Dubia – ale jury orzekło, że zwycięzca może być tylko jeden i to właśnie zaproponowane przez Załuże prażoki z kapustą zasługują na wyróżnienie.
Urząd Marszałkowski przygotował stoiska, na których można było dowiedzieć się wszystkiego o funduszach unijnych, ofercie Urzędu i podległych mu teatrów, domu kultury, filharmonii, czy Wytwórni Filmów Oświatowych. Prezentowały się też służby mundurowe i inne instytucje z Łódzkiego.

Przeczytaj również

Skip to content