Tytuł „Gmina na Szóstkę” oraz wyróżnienie w konkursie BioGmina 2018 dla Szczercowa

W poniedziałek w Łodzi odbył się Międzynarodowy Kongres Biogospodarki ŁÓDZKIE 2018.

W hotelu Ambasador Premium, który był areną spotkania,  specjaliści z całego świata dyskutowali na tematy poświęcone szeroko rozumianej ekologii, między innymi  walce ze smogiem, cyfryzacją w obiegu zamkniętym, nowoczesnych technologiach w biogospodarce, czy żywności wysokiej jakości.  Miło nam poinformować, że Gmina Szczerców, a dokładnie realizowane przez nas projekty zmierzające do poprawy jakości powietrza czy inwestycje prowadzone w zgodzie z ekologią, zdobyły uznanie w oczach międzynarodowego jury.  Szczerców znalazł się w gronie wyróżnionych samorządów, a nagrodę z rąk marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia odebrał wójt Krzysztof Kamieniak.

Dla nas najważniejszą częścią poniedziałkowego kongresu był panel „Gmina na Szóstkę”, czyli samorządowy konkurs „Dziennika Łódzkiego” adresowany do gmin z całego regionu. Podczas gali nagrody otrzymały najlepsze z nich –  tu również mamy się czym pochwalić.
W tym konkursie mieliśmy okazję zaprezentować trzy inwestycje, realizowane przez Gminę Szczerców w obecnej kadencji – było to Centrum Rehabilitacji, deptak wzdłuż Widawki i remont drogi przez Chabielice. Każda z nich oceniana była przez kapitułę konkursową, w skład której wchodzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz gazety Dziennik Łódzki. Dzięki ich ocenie Gmina Szczerców znalazła się w gronie dziewięciu samorządów uhonorowanych tytułem „Gminy na Szóstkę”.

 

Przeczytaj również