Tabletki jodku potasu dotarły do gminy

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Wojewody Łódzkiego, Gmina Szczerców ma już na stanie tabletki stabilnego jodku potasu dla mieszkańców – są one zabezpieczone, przeliczone i posegregowane – tak, by odpowiednie ilości trafiły do poszczególnych punktów dystrybucji. Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego opracował też szczegółowy plan ich dystrybucji – na wypadek skażenia radiacyjnego.
‼️Podkreślamy, że obecnie nie ma takiego zagrożenia, a wszystkie działania, o których informujemy Mieszkańców, mają jedynie charakter prewencyjny.‼️
Do Gminy Szczerców trafiły tabelki stabilnego jodku potasu w ilości całkowicie zabezpieczającej potrzeby mieszkańców. Zgodnie z tym, co przekazywaliśmy wcześniej, w razie potrzeby będą one wydawane w lokalach, w których zazwyczaj odbywa się głosowanie w wyborach::
👉Komisja nr 1: Świetlica sołecka w miejscowości Lubiec (obok szkoły)
👉Komisja nr 2: Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Szczercowie, Piłsudskiego 66
👉Komisja nr 3: Szkoła Podstawowa w Szczercowie, Łaska 8
👉Komisja nr 4: Urząd Gminy w Szczercowie, Pułaskiego 8
👉Komisja nr 5: Szkoła Podstawowa w Szczercowie, ul. Rzeczna 7
👉Komisja nr 6: Szkoła Podstawowa w Chabielicach
👉Komisja nr 7: Szkoła Podstawowa w Osinach
Jeśli dojdzie do zagrożenia radiacyjnego, mieszkańcy będą mogli zgłosić się do jednego z tych punktów, by otrzymać tabletkę.
ℹ️Jednocześnie prosimy o dokładne zapoznanie się z ulotką dotyczącą jodku potasu, opracowaną według wytycznych Ministerstwa Zdrowiaℹ️

Przeczytaj również

Skip to content