Gmina Szczerców na trasie nitki gazociągu

Trwa inwestycja, realizowana przez Polską Spółkę Gazownictwa, polegająca na budowie nowego gazociągu wysokiego ciśnienia SIERADZ – PIOTRKÓW TRYBUNALSKI/MESZCZE o długości ok. 121,86 km wraz ze światłowodem.

W zakres opracowania wchodzą również obiekty towarzyszące, których budowa jest niezbędna z uwagi na prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie gazociągu, m.in. zespoły zaporowo-upustowe liniowe, zespoły zaporowo-upustowe kątowe, śluzy nadawcze i odbiorcze tłoka, stacje redukcyjno-pomiarowe.

Inwestycja będzie realizowana etapowo. Gazociąg w całości będzie przebiegał na terenie województwa łódzkiego, jego długość na terenie powiatu bełchatowskiego to ok. 45 km.

Po przekroczeniu granicy gminy Widawa projektowany gazociąg wchodzi na teren gminy Szczerców, gdzie w znacznym zakresie będzie przebiegał przez tereny leśne podlegające pod zarząd Nadleśnictwa Bełchatów. W km ok. 57,8 zostanie zlokalizowana stacja redukcyjno-pomiarowa Rusiec/Szczerców. Dalej gazociąg zostanie zaprojektowany przez teren gminy Kluki.

Informacje istotne dla mieszkańców gminy Szczerców sukcesywnie dodawane będą  na stronie, na którą przejść można klikając TUTAJ

 

Przeczytaj również

Skip to content