Szczerców gościł najlepszych strażaków woj. łódzkiego

22 drużyny męskie i 17 drużyn kobiecych (początkowo miało ich być 18, ale w ostatniej chwili okazało się, że jedna z drużyn nie przystąpi do zawodów) rywalizowało w rozegranych w Szczercowie V Wojewódzkich Zawodach Sportowo – Pożarniczych. I choć w rywalizacji zabrakło druhów z naszej gminy, to były tam i szczercowskie akcenty – podczas uroczystości zaprezentowały się orkiestry dęte z Chabielic, Magdalenowa i Szczercowa.

O miano najlepszych rywalizowało blisko 400 strażaków i strażaczek. Wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyły druhny z OSP Twarda (pow. tomaszowski), drugie miejsce zajęły panie z OSP Dobrzelów (pow. bełchatowski), a trzecia była drużyna OSP Reczyce (pow. łowicki).  Wśród panów najlepsza okazała się OSP Poniatów (pow. sieradzki), drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Mniszków (pow. opoczyński), na trzecim zawody ukończyła załoga OSP Polik (pow. brzeziński).
Wojewódzkie Zawody Sportowo – Pożarnicze rozgrywane są co cztery lata. W tym roku organizacja po raz pierwszy przypadła powiatowi bełchatowskiemu i zawody rozegrano w Szczercowie. To dla nas wyróżnienie, co podkreślał podsumowując zawody wójt Krzysztof Kamieniak, który jednocześnie zgłosił chęć organizacji przez naszą gminę kolejnych edycji strażackich zmagań.

Zwycięzcy zawodów będą reprezentować województwo łódzkie w rywalizacji ogólnopolskiej.

Przeczytaj również