Świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości

Gmina Szczerców włączyła się w 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
W całym kraju odbywały się uroczystości upamiętniające ten wyjątkowy, chwalebny dzień z historii naszego państwa. Również i u nas pamiętano o listopadzie 1918 roku, kiedy to Polska powróciła na mapy po 123-letniej niewoli. Były występy artystyczne przygotowane przez młodzież ze szczercowskiej szkoły podstawowej, zaprezentowały nam się również orkiestry dęte OSP Szczerców i OSP Chabielice, podnieśliśmy na maszt flagę biało-czerwoną, a wszystko to odbywało się przy ogłuszającym ryku motocyklowych silników – miłośnicy sportów motorowych również świętowali 11 Listopada!
Władze gminy, delegacje stowarzyszeń, szkół, jednostek straży pożarnej, ale też liczna grupa mieszkańców uczestniczyła we mszy za Ojczyznę, odprawionej w szczercowskiej świątyni. Podobne
nabożeństwo odbyło się też i w Chabielicach, a po nim złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów w miejscach upamiętniających poległych mieszkańców naszej ziemi – w Szczercowie, Chabielicach, przy leśnej mogile w lesie przy Lubcu oraz przy obeliskach pod Magdalenowem, postawionych tam ku czci polskich żołnierzy.
Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i udział w Narodowym Święcie Niepodległości.
Zapraszamy do obszernej fotorelacji na profilu Facebook.

Przeczytaj również