Świąteczna pomoc dla starszych i samotnych

Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku nie odbędzie się tradycyjne spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych mieszkańców gminy Szczerców. Nie znaczy to jednak, że zapominamy o potrzebujących  – prężna ekipa Mikołajów uwija się od rana, rozwożąc paczki żywnościowe.

– Mocno ubolewamy, że po raz kolejny nie dane nam jest osobiście podzielić się opłatkiem, jak mieliśmy to w zwyczaju wcześniej  – mówi wójt Krzysztof Kamieniak. – Ale pamiętaliśmy o starszych i samotnych mieszkańcach, przygotowując dla nich paczki żywnościowe, w których znajdują się wigilijne przysmaki. Dołączamy do nich świąteczne życzenia zdrowia i pogody ducha.

Każda paczka zawiera hermetycznie zapakowane dania, jakie zwykle znajdują się na wigilijnym stole. Są tu więc pierogi z kapustą, smażona ryba, zupa grzybowa, śledzie, kapusta z grochem, sałatka jarzynowa oraz świąteczne wypieki i owoce. Ważnym elementem jest też bożonarodzeniowy opłatek  oraz kartka z życzeniami od wójta i przewodniczącej Rady Gminy, wykonana przez podopiecznych szczercowskiego Stowarzyszenia „Kuźnia Życzliwości”.

Gmina Szczerców przygotowała w sumie sto takich paczek. W ich dystrybucję zaangażowali się radni, sołtysi, pracownicy GOPS, GOK oraz druhowie z naszych jednostek OSP.

Przeczytaj również

Skip to content