Sto lat Niepodległej

W całym kraju w minioną niedzielę uroczyście obchodzono rocznicę 100 lat odzyskania niepodległości.

W obchody te licznie włączyli się mieszkańcy gminy Szczerców, którzy udekorowali swojej posesje flagami w barwach narodowych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za szeroki odzew na prośbę wójta Krzysztofa Kamieniaka, decyzją którego do wszystkich chętnych trafiły biało-czerwone sztandary, a które dumnie powiewały 11 listopada w wielu miejscach całej gminy.

Gminne uroczystości rocznicowe rozpoczęła o 10.00 msza św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Chabielicach, po której odbyło się złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej w tej miejscowości. O 12.00 uczestniczyć mogliśmy w mszy św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Szczercowie, a następnie obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Szczercowie i wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru „Exodus” przy parafii Narodzenia NMP w Szczercowie. Po części artystycznej złożono kwiaty w miejscach pamięci narodowej na pl. św. Floriana i ul. 3 Maja w Szczercowie.
Uroczystości zakończyło złożenie kwiatów w miejscu pamięci narodowej w okolicach Lubca przy mogile Polaków bestialsko rozstrzelanych przez gestapo oraz przy obelisku w Magdalenowie.

Obszerna galeria ze zdjęciami dostępna jest na naszym profilu na Facebooku – aby ją obejrzeć, kliknij TUTAJ.

Przeczytaj również