Reprezentacja Polski pokonana w Szczercowie!

Reprezentacja Gminy Szczerców pokonała w towarzyskim spotkaniu halowej piłki nożnej Reprezentację Polski +35 w futsalu.
Mecz, zakończony wynikiem 2-1, rozegrano w niedzielę (24.04)w hali sportowej przy ulicy Piłsudskiego. Impreza połączona została ze zbiórką środków przeznaczonych na rehabilitację osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Radwanowicach, a pokazowy trening zaprezentowali też najmłodsi piłkarze Astorii Szczerców.
Reprezentacja Polski +35 w futsalu to zespół doświadczonych zawodników, którzy niezmiernie rzadko schodzą z parkietu pokonani. Do Szczercowa przyjechali po kolejne zwycięstwo, co – biorąc pod uwagę bilans ich spotkań w ciągu ostatnich dwóch lat – wydawało się całkiem naturalnym oczekiwaniem. Humory reprezentantom Polski popsuł jednak już przed meczem wójt Krzysztof Kamieniak, który na chwilę przed pierwszym gwizdkiem przestrzegł gości.
– Jesteście utytułowanymi zawodnikami, ale znam też swoją drużynę i wiem, że łatwo wam tu nie pójdzie! – mówił wójt K. Kamieniak. – Niech to będą wspaniałe piłkarskie zawody i niech wygra lepszy!
Hymny przed meczem odegrała Orkiestra dęta OSP Magdalenów. Spotkanie rozpoczęło się o 16.15, grano dwa razy po trzydzieści minut. Pierwsza połowa, toczona w szybkim tempie i na dobrym poziomie, nie przyniosła bramek. Choć trzeba tu podkreślić doskonałą grę bramkarza Reprezentacji Gminy Szczerców, Tomasza Ruska, który wybronił nam karnego i uchronił przed stratą gola – to z pewnością wpłynęło deprymująco na drużynę gości. Za to po przerwie Reprezentacja Polski weszła na boisko mocno skoncentrowana i z pomysłem na odmianę losów spotkania, co przyniosło efekt już w 37 minucie. Dobrze dysponowany dziś Tomasz Rusek nie miał szans w starciu sam na sam z napastnikiem gości i Rafał Dobrzyński wyprowadził drużynę przyjezdnych na prowadzenie.
– Spokój! Gramy swoje! – odpowiedział wznawiając grę Jarosław Piotrowski i dał tym samym sygnał, że szczercowianie nie mają zamiaru rzucić rękawicą. Kontaktowego gola zdobył w 53 minucie spotkania Piotr Siewiera, wzbudzając aplauz na trybunach. Niesiona dopingiem drużyna gospodarzy postawiła „kropkę nad i” już 4 minuty później, kiedy Piotr Piotrowski pięknym strzałem ponownie zmusił do kapitulacji bramkarza Reprezentacji Polski.
Mimo zmasowanego ataku gości wynik nie uległ już zmianie, choć szansę na swojego gola w końcówce miał także Jarosław Piotrowski. Nie udało się jednak wykorzystać „setki” i tym samym po godzinie gry Reprezentacja Gminy Szczerców pokonała Reprezentację Polski 2-1.
W przerwie meczu odbyła się licytacja rękodzieła i sportowych pamiątek – zebrane w ten sposób pieniądze wspomogą zbiórkę, jaką prowadzi Fundacja im. Brata Alberta.
Obszerna fotorelacja z wydarzenia dostępna na gminnym profilu na portalu Facebook.

Przeczytaj również