Przygotowania do otwarcia gabinetu stomatologicznego

Komisja Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu wizytowała w piątek szczercowską przychodnię, która przygotowuje się do uruchomienia gabinetu stomatologicznego.

W jednym z pomieszczeń przeprowadzono remont, umożliwiający zagospodarowanie go na potrzeby opieki dentystycznej. W ślad za modernizacją pomieszczeń poszły także zakupy – SP ZOZ wzbogacił się o kompletne wyposażenie gabinetu, w którym mieszkańcy gminy Szczerców leczyć będą zęby! Pieniądze na ten cel przekazał samorząd Gminy Szczerców.
– Całość, a więc przygotowanie obiektu i zakup nowoczesnego wyposażenia, zamknęła się kwotą około 250 tysięcy złotych – tłumaczy wójt Krzysztof Kamieniak. – Czynimy starania, by wszyscy potrzebujący pomocy stomatologa mogli jak najszybciej umawiać się tu na wizyty.
To jeszcze chwilę potrwa, obecnie trwa akredytacja obiektu przez Ministerstwo Zdrowia i pozostałe instytucje, których zgody są niezbędne do rozpoczęcia działalności przez nowy gabinet dentystyczny.
Najprawdopodobniej gabinet zostanie otwarty w ciągu dwóch – trzech miesięcy. Więcej szczegółów będziemy mogli podać już wkrótce.

Przeczytaj również