Procedura dotycząca dystrybucji wody pitnej – sobota, niedziela (17 i 18 września 2022)

Sanepid nie odwołał komunikatu o niezdatności do spożycia wody z wodociągu Chabielice – Stanisławów, więc nadal obowiązuje zalecenie, by wody tej nie używać do celów spożywczych.

Wodę z wodociągu można stosować jedynie do spłukiwania toalet i mycia podłóg – nie nadaje się ona do spożycia czy pielęgnacji ciała nawet po przegotowaniu.

W Szczercowie przy Domu Kultury OSP (ul. Mickiewicza 39) w sobotę i niedzielę zlokalizowane będą dwa beczkowozy, z których wodę zdatną do picia czerpać mogą mieszkańcy całej gminy – zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Beczkowozy są dostępne od godziny 8.00 do godziny 21.00.

Ponadto na terenie całej gminy Szczerców prowadzona jest dystrybucja wody pitnej z trzech beczkowozów, które przejadą przez każdą miejscowość. Kierowca beczkowozu swoją obecność zasygnalizuje sygnałami dźwiękowymi. Prosimy o wystawianie pojemników na wodę – w miarę możliwości obsługa beczkowozu będzie je napełniała po drodze.

Trasy przejazdu:

  • Beczkowóz 1 ruszy w sobotę w trasę ok. godz. 12.00 – Grudna, Zagadki, Magdalenów, Kuźnica Lubiecka, Lubiec, Rudzisko, Marcelów, Szczercowska Wieś, Kolonia Szczercowska, Dubie. W niedzielę przejazd beczkowozu nr 1 rozpocznie się już o godzinie 8.00.
  • Beczkowóz 2 ruszy w sobotę w trasę ok. godz. 12.00: Dzbanki, Kościuszki, Polowa, Borowa (mieszkańcy Krzyżówek odbierają wodę w Borowej), Kościuszki pod lasem, Brzezie, Bednarze, Niwy, Józefina, Żabczanka, Lubośnia, Trakt Puszczański , Szubienice, Podżar, Podklucze, Załuże. W niedzielę beczkowóz nr 2 rozpocznie przejazd już o godzinie 8.00.
  • Beczkowóz 3 jeździł będzie w sobotę i niedzielę od godz. 08.00 trasą: Leśniaki, Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi, Puszcza, Tatar, Janówka, Osiny, Kieruzele, Chabielice – kończąc trasę w Chabielicach zostaje tam do 21.00.

Dodatkowo w sobotę, w godzinach popołudniowych, u sołtysów dostępna będzie woda butelkowana – 2,5 litra na osobę. W sobotę służby gminne dostarczą do sołtysów zapas na sobotę i niedzielę. Niestety, nie możemy podać dokładnych godzin dowozu wody butelkowanej

Przeczytaj również