Podpisano umowę na budowę drogi w Chabielicach

Dobra wiadomość na zakończenie tygodnia – w piątek w Urzędzie Gminy podpisano umowę dotyczącą realizacji przebudowy drogi w Chabielicach. Mowa o ponad sześciusetmetrowym odcinku, a zakres prac obejmuje jezdnię, chodniki, zjazdy, skrzyżowania i odwodnienie. Inwestycja realizowana będzie w wysokim standardzie, odpowiadającym wymogom drogi wojewódzkiej.  Szerokość planowanej jezdni wynosić będzie 6 metrów, a chodników od 1,5 do 2 metrów (przy skrzyżowaniach miejscowo poszerzona).

– Budujemy drogę naprawdę wysokiej klasy – tłumaczy wójt Krzysztof Kamieniak. – Konstrukcja jezdni będzie miała aż 54 centymetry grubości, pobocze to piętnastocentymetrowa warstwa destruktu i dwanaście centymetrów niesortu kamiennego.

Przy jezdni wybudowane zostaną chodniki o nawierzchni z kostki szarej, na grubej podsypce z piasku i podbudowie z kruszywa. Przydrożne rowy uzyskają głębokość od 0,6 do 1,5 metra i zostaną umocnione kamiennym narzutem w miejscach, które będą tego wymagały. Warto podkreślić, że jednym z elementów inwestycji są inteligentne przejścia dla pieszych, które sterować będą oświetleniem ostrzegawczym odczytując zawczasu ruch pieszych.

Inwestycję realizować będzie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim z Piotrkowa Trybunalskiego, które złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Prace zakończyć się mają pod koniec sierpnia. Firma udziela 96 miesięcy gwarancji na wykonaną pracę.

um2

 

Przeczytaj również