Nowy wóz OSP Chabielice

Podczas sesji, która odbyła się w piątek, 27 grudnia,   Rada Gminy Szczerców podjęła między innymi uchwałę o udzieleniu Gminie Zelów pomocy rzeczowej – mowa o wysłużonym samochodzie STAR, używanym od 1985 roku przez OSP Chabielice. Druhowie z tej miejscowości otrzymali niedawno nowy pojazd i dziś zaprezentowali go Radnym oraz Wójtowi.

Przypomnijmy, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej pozytywnie zaopiniował wniosek Gminy Szczerców, a dzięki porozumieniu Ministrów Sprawa Wewnętrznych oraz Środowiska  w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska, jednostce OSP z Chabielic przyznano dofinansowanie na zakup nowego wozu. Auto trafiło do naszych strażaków pod koniec listopada. Wyczekiwany od dawna zakup to  średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4.

Posiada beczkę do trzech tysięcy litrów, świetnie się sprawdza w różnych warunkach i jest bardzo wygodny w środku – cieszy się  Zenon Gruszczyński, Prezes  OSP Chabielice. – Auto zastąpi wysłużonego STARa 244 z 1985 roku.

Zakup umożliwiła dotacja z budżetu Gminy Szczerców (200 tysięcy), Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (210 tysięcy) oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (350 tysięcy).

OSPCh

 

 

 

 

 

Przeczytaj również

Skip to content