Nowe auto dla policji od Gminy Szczerców

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odebrali z rąk komendanta wojewódzkiego policji, inspektora Andrzeja Łapińskiego, kluczyki do nowych służbowych samochodów. W przekazaniu pojazdów uczestniczyli przedstawiciele samorządów, w tym wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak. Nasza Gmina przekazała na zakup policyjnego opla  47 tysięcy złotych.

– Bezpieczeństwo mieszkańców traktujemy priorytetowo – podkreślał wójt Krzysztof Kamieniak. – Samorząd gminy Szczerców co roku stara się wesprzeć finansowo policję, tak by warunki pracy funkcjonariuszy i wyposażenie posterunku przekładały się na jakość służby, a co za tym idzie na spokój i porządek na terenie gminy.

Zakupione samochody spełniają wszystkie normy założone przez Komendę Główną Policji. Komendę powiatową wesprą zatem trzy nieoznakowane toyoty auris oraz wspomniany radiowóz – opel mokka. Toyoty wyposażone są w benzynowe silniki o pojemności 1600 cm3 (120 koni mechanicznych), opel to benzynowiec o pojemności 1400 cm3 (105 koni mechanicznych).

– Współpraca ministerstwa, Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej i samorządów umożliwia sprawniejszą wymianę sprzętu – mówił insp. Andrzej Łapiński, komendant Wojewódzki Policji w Łodzi. – Jestem w wojewódzkiej policji od 3 lat i wspólne działania oceniam bardzo wysoko.

Koszt wszystkich samochodów zamknął się kwotą blisko 300 tys. zł.

 

 

 

 

Przeczytaj również