Noc Świętojańska 2016

W Szczercowie świętojańskiej tradycji stało się zadość. W sobotnie popołudnie 25 czerwca kolorowe wianki popłynęły nurtem Widawki.  Konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański był jedną z wielu atrakcji tegorocznego festynu sobótkowego, który odbył się na popularnej ?Wyspie?. Noc świętojańska to impreza, która od wielu lat rozpoczyna wakacje w Szczercowie. Nie inaczej było i w tym roku. Dużą popularnością cieszył się konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Jury, któremu w tym roku przewodził wójt Krzysztof Kamieniak miało naprawdę niełatwe zadanie.

04

Były wianki tradycyjne uplecione z ziół i kwiatów polnych, ale i niezwykle oryginalne w kształcie serc czy łodzi. Ostatecznie Królową Nocy Świętojańskiej wybrano Nikolę Leplę, a Królem Igora Grabiszewskiego. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie nagrodzono drobnymi upominkami.

08

Tego popołudnia na najmłodszych uczestników festynu czekały jeszcze inne atrakcjem.in malowanie buziek, pokaz mega baniek mydlanych czy warsztaty cyrkowe.

10

Podczas tegorocznej Nocy Świętojańskiej Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak wręczył również nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej.

20

W amfiteatrze na Wyspie wystąpili laureaci wyróżnień, nasza uzdolniona artystycznie młodzież: Zofia Sztuk, Jakub Opaliński, Wiktoria Zwierzak, Filip Kołodziejczyk i Wiktoria Wolska, a także popularna kapela ?Chłopaki Szczercowiaki? oraz orkiestry dęte OSP Magdalenów i OSP Szczerców.

15

Szczercowska kupałnocka zgodnie z tradycją zakończyła się zabawą taneczną. Przy muzyce zespołu LogaRytm szczercowianie bawili się do późnych godzin nocnych.

21

 

Przeczytaj również

Skip to content